skullcandy-method-wireless-eardub-teszt

Skullcandy Method Wireless Eardub teszt

2017. július 18. Ficsor Tamás Perifériák

Már nem először járt nálunk bluetooth-os fej- és/vagy fülhallgató. A vezeték nélküli eszközök nem csak hogy jól néznek ki, de sokkal kényelmesebbé teszik a média hallgatást. A korábban, tesztelt hazánkban újnak számító XSound termékei után most egy nagyobb hírnévnek örvendő márka képviseli magát.

A Skullcandy mondhatni négy alappilléren fekszik, melyekkel Rick Alden világszínvonalúra emelte a termékeit. Sport, technológia, kreativitás és a legfontosabb a zene. Ezeket össze gyúrva találjuk meg minden koponyás eszközökön. Az aktuális divat figyelemebe vétele és új innovációk használata mellett a gyártó fontosnak véli az emberi potenciált, így gyakran látjuk azt, hogy feltörekvő zenészekkel és sportolókkal működnek együtt ezzel is inspirálva másokat.  A gyártó széles termék palettával rendelkezik. Ezek közül most egy tavaly szeptemberben bemutatott wireless fülhallgatóról lesz szó, mely a Method nevet kapta.

Csomagolás:

A utahi gyártó a termékei csomagolására is oda figyel, ami hasonló színben pompázik. A szokásos kibonthatatlan dobozban találjuk a fejhallgatót, mely matt színt kapott. A doboz belsőjében egy műanyag elem védi a tartalmakat, mely a fülesen kívül még magába foglal egy garancia levelet, egy használati utasítást, egy micro USB töltő kábelt és egy pár fülpárnát.

Külső:

A Method-ról első ránézésre is elmondható, hogy egy főként sportolásra kifejlesztett eszköz, mely nem egy a gyártó által kifejlesztett és használt megoldásokkal rendelkezik. A bemutatót kezdjük a fejhallgató legnagyobb részével a gallérral. Ez a rész fekete/szürke, valamint világos kék színben pompázik, de a vezetékek, a fülpárnák és a koponyák is kék színt kaptak.

A gallér vékony és nagyon flexibilis, a dizájnja miatt pedig nagyon jól illeszkedik a nyak köré. Erre a részre jellemző a FlexSport elnevezésű technológia, melynek köszönhetően nem csak kényelmes, de biztonságos viselést is biztosít. Így sosem kell azon aggódnunk, hogy az eszköz mikor esik le rólunk. A legjobb tartás érdekében a gallér és a fülhallgató egy része verejték ellenálló felületet kapott, ráadásul az egész szerkezet ultrahanggal lett hegesztve, így kizárva a meghibásodást.

A gallér két vége, melyek előre néznek kissé vastagabb kialakítást kaptak. Ha szemből nézzük, akkor a jobb oldalt találjuk a kezelőfelületet, aminek az oldalán 3 nagy méretű, dombor mintás gomb található. Ezek a hangerő le/előre léptetés, play/stop/on/off és hangerő fel/következő gombok. Ezen az oldalt találjuk a töltéshez használható micro USB portot, mely egy gumi takaró elemet kapott. A kezelőfelület felső részen láthatunk két pontot, amik közül a külső a visszajelző LED, míg a belső a mikrofon.

-

A már említett vastagabb végek mögött indulnak meg a hangszórók kábelei, amik nem különösebben készültek jó anyagból. A fülhallgató rész a már korábban megjelent Method-ra jellemző DualLock kialakítást kapta. Ez a technológia két másik a FixTech és a StickyGels fejlesztés közös neve. Az előbbinek köszönhetően a hangszóróház és maga a párna is olyan alakot kaptak, mellyel tökéletesen megkapaszkodnak a fülben. Az utóbbi csak a fülpárnára vonatkozik. A StickyGels nevű technológia az izzadásnál lép működésbe, akkor ugyanis 30 %-al megnő a párna tapadása, így növelve a stabilitást. Ezen kívül a párnák megkapták a PureClean fejlesztést is, ami a baktériumokat hivatott távol tartani.  Az eszköz egyszerűbb hordása érdeképen a galléron találunk úgynevezett árkokat, amik a kábelek elvezetésére lettek vájva.

Specifikáció:

  • Súly: 24 gramm;
  • Frekvencia tartomány: 20 Hz - 20 kHz;
  • Impedancia: 16 Ohm;
  • Hangszóró átmérő: 10 mm;
  • Hatótáv: 10 m (szabad terület);

Üzembe helyezés:

Bekapcsoláshoz a play/stop gombot kell 3 másodpercig folyamatosan nyomni, amíg meg nem halljuk a hangjelzést és a női hangot. LED pirosan kezd el villogni, míg az eszközt nem párosítottunk valamivel. A kívánt eszközhöz való kapcsolódás a bluetooth bekapcsolása után valósulhat meg. Az eszközön ki kell választani a fejhallgatót, hogy a párosítás megtörténjen. Ilyenkor újabb rövid hangjelzést kapunk, valamint a női hang is elmondja, hogy kapcsolódtunk. Ilyenkor a LED kéken kezd el lassan villogni. Ha egy párosított eszközről akarunk valamilyen hanganyagot hallgatni, akkor nem kell mást tennünk, mint az eszközön bekapcsolni a bluetooth-t, majd a fejhallgatót és az automatikusan csatlakozik. A teszt során a fejhallgató Android 6.0-ás okostelefonnal volt párosítva. A felső sávban előjövő bluetooth ikon mellett a csatlakozás után feltűnik egy sáv, amin a füles töltöttségi szintjét tudjuk nyomon követni.

Tapasztalat, vélemény:

Összességében nagyon meg voltam elégedve a Method-al. A gallér valóban nagyon flexibilis, a minősége is a toppon van. Kényelmesen illeszkedik a nyakon, egyáltalán nem nyom és nincs olyan érzés, hogy „jaj mindjárt leesik”. Egyedül a fülhallgatók kábeleinek a minőségével nem voltam megelégedve, kicsit olcsó hatást kelt, de szerencsére nem olyan szörnyű a helyzet. A fülhallgatók formája miatt tényleg nagyon jól illeszkednek a fülbe. Egyedül rágózás közben lazulnak el a párnák és olyankor vissza kellett tolni a fülbe, de a teszt során egyszer sem esett ki fülemből sem normál sem sport tevékenység közben.

A telefonnal való párosítás és ahhoz való csatlakozás is nagyon gyorsan meg történt. Igazán jól esik, hogy egy női hang mondja be mi is történik a fülhallgatóval. A hangzásról nincs különösebben kihívó véleményem. Azt tudja, amit egy ilyen fülhallgatónak tudnia kell, bár a SupremeSound technológia miatt a gyártó erőteljes basszust ígér én ezt nem tapasztaltam. A hangerőre viszont nincsen panasz, ahogy a mikrofonra sem. Üzemidőben a gyártó megint fölé ígért egy kicsit, mivel ők 9 órát állapítottak meg, viszont ez nálam kb 7-8 óra volt.

A Skullcandy Method Wireless Earbud kb. 20 ezer forintért vásárolható meg kék/fekete, fekete és világos szürke színben. Akik sokat sportolnak/edzenek azoknak kifejezetten ajánlani tudom, viszont a mindennapi használatra szerintem elég egy olcsóbb Ink’d Wireless is.

[youtube]

[/youtube]

Írta: Ficsor Tamás