Aarklash: Legacy Teszt
Sokan, ha csak meghallják a Cyanide studio nevét, elmegy a humorérzékük. Pedig higgyétek el, nincsenek rossz projektjeik, itt főleg gondolok a jelenlegi tesztalanyra, de mondhatnám a Blood Bowl-t, vagy az Of Orcs and Man-t. A francia srácok most nagyon kitettek magukért.
Amikor elkezdtem játszani az Aarklash: Legacy-vel, ami először eszembe jutott a Baldur’s Gate volt, aztán ahogy kibontakozott a zene, a Diablo. Ezek után nagy reményekkel vágtam neki a kalandnak.
Történet:
Üdvözöllek Aarklash-en, a káosz földjén, ahol a fény erői és a sötétség már az idők kezdete óta harcban állnak egymással…
A konfliktus középpontjában egy csapat zsoldos, a Wheel Swords áll, akiket hamis vádakkal illetve halálra ítélnek és hajtóvadászatot indítanak ellenük. De ne szaladjunk ennyire.
A történet legelején Goldmongers nevezetű társaság behajtóiként kell ténykednünk, ettől a társaságtól kért kölcsön Alahan, az oroszlán, hogy finanszírozhassa magánháborúját, csak éppen néha fizetni felejt el. A dolog egyszerű, behatolni, megszerezni egy értékes tárgyat és olajra lépni. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Alahant valaki csúnyán rászedte és bogarat ültetett a fülébe, hogy a Wheel Swords tehet húga (vagy lánya?) elrablásáról. Innentől már nem csak egyszerűen a feladat végrehajtásáról szól a dolog, hanem kicsiny csapatunk élete a tét, ami először csak négytagú (végül 8). Felfedve a sötét titkot, mindenre fény derül.
Játékmenet:
Aki már játszott a Baldur’s Gate (tudom, hogy sokszor emlegetem, köszönöm, nem is véletlenül) bármelyik részével annak nem lesz meglepetés a következő néhány mondat, hiszen egy nagyon jól elkészített Taktikai RPG-vel állunk szemben. Ami tulajdonképpen azt takarja, hogy bármikor megállítható a csata (a szóközzel, ezt csata előtt megteszi a játék is, ha be van állítva), hogy parancsokkal lássuk el négyfős egységünket (varázslatok, támadások). Ebben a játékban éppen az a különleges, vagy éppen hátrány, hogy minden karakternek négy az-az négy különleges képessége közül lehet választani, hogy éppen mit is szeretnénk alkalmazni. Ha már a csapattagoknál tartunk, érdemes megemlíteni, hogy azt is be lehet állítani, hogy ki milyen posztot töltsön be, ha eljön a csata ideje (1 Tank, 2 fighter, 1 support). Ha magukra hagynánk csapatunkat néhány percre nem unatkoznak sokáig, beszélgetnek egymással, persze nem sokat.
Van néhány fejtörő, a szokásos, „látod? Ezt oldd meg” kategóriából, de nem vészesek, sőt, némelyik szerintem túl könnyű is lett.
Inventorynkba sajnos vért, sisak és fegyver nem fog esni (ez nagyon hiányzik…), viszont minden féle egyéb varázstárgy igen (fülbevaló, gyűrű, relikvia, nyaklánc), ezek adják majd a különböző bónuszaikat különböző helyekre. Ugyanakkor van lehetőség ritka tárgyak készítésére is, ha ezeket beáldozzuk az inventoryban lévő üllőn. Jópofa cuccokat lehet létre hozni, hogy pontosan milyeneket, próbáljátok ki.
Az NPC-kkel való társalgást szerencsére lefolytatják maguktól egy pár perces video bejátszásban, nincs választási lehetőség, mint a nagy elődben, számunkra marad az irányítás, megoldáskeresés és harc (az is épp elég sokszor). A fejlesztők azért nem voltak restek belecsempészni némi humort is, bár néhol elég fekete.
Térjünk is át másik témára, ha kíváncsiak vagytok több dologra, játszatok vele, megéri.
Grafika:
Rendesen kitettek magukért a grafikusok, mint a képekből is láthatjátok, igencsak rendben van a játék. Nem lehet panaszom, hozta azt a színvonalat, amit elvártam, sőt néhol többet is. Ez ilyen fajta grafika mindig is a gyengém volt. Jó pár példát lehetne még itt hozni, mint a Neverwinter Nights, vagy ami még közelebb van, az Icewind Dale sorozat.
Hangzás:
A cikk elején említettem a Diablót, érzésre nagyon hasonlít a hangzás, amit a játék nyújt, finom nyugtató zene, mint Tristram-ban. Jó ötlet volt a hasonló stílusú zene, az érzés végig kíséri az egész játékot.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e57P3QFVc54&feature=youtu.be[/youtube]
Értékelés:
Szerintem senki sem várta volna a Cyanide Studio-tól, hogy ilyen remekművet alkot. Mint már feljebb említettem elvártam, hogy ilyen legyen, remélem sokan mások is így vannak ezzel. Szinte mindent tartalmaz, amire szükség van egy ilyen játékhoz. Én egy szintre húznám a fent felsorolt játékokkal, hiszen megérdemli. Megdolgoztak érte.
Gépigény:
Minimális rendszerkövetelmény:
- OS: Windows 7 / Vista / XP PC (32 vagy 64 bit)
- Processzor: AMD/intel dual-core 1,8 GHz
- Memória 1,5 GB windows XP-hez /legalább 2 GB Vistához, win7-hez 8 GB RAM
- Videokártya: Integrált vagy mobilgrafikuskártya, legalább 256MB, valamint Shader Model 4.0 támogatás. ATI/AMD Radeon 3800 vagy NVIDIA GeForce 8600
- Szabad lemezterület: 4 GB
Optimális rendszerkövetelmény:
- OS: Windows 7 / Vista / XP PC (32 vagy 64 bit)
- Processzor: AMD/intel quad-core 2,2 GHz
- Memória: 2 Go for 32 bit windows (XP/Vista/7/8) / 3 Go for 64 bit windows (XP/Vista/7/8) GB RAM
- Videókártya: ATI/Nvidia mobil vagy integrált 512MB Shader Model 4.0 támogatással. ATI/AMD Radeon HD4800, NVIDIA GeForce GTX260
- Szabad lemezterület: 4 GB
Pozitívum:
- Baldur’s és Diablo feeling
- Maga a történet
- Kevés skill
- Grafika
- Hangzás
Negatívum:
- Kevés skill
- Páncél és fegyver drop hiánya
Grafika: 9 (10)
Hang: 9 (10)
Játszhatóság: 9 (10)
Hangulat: 9 (10)
90%