corsair-k70-rgb-mk2-tesztje

Corsair K70 RGB Mk2 tesztje

2019. február 15. Tóth Ádám Billentyűzet

Amióta a Rendszerigénynél firkálgatok hardver- és periféria teszteket, jócskán tudtam mechanikus billentyűzeteket tesztelni, továbbá webfejlesztő mivoltamból adódóan jócskán van tapasztalatom membrános- és mechanikus billentyűzetek terén. Jó magam jó pár évig egy 30 ezer Forintos Zalman mechanikus billentyűzetet nyúztam és idővel kíváncsi lettem, hogy mégis mit tud egy kétszer annyiba kerülő billentyűzet, mely látszólag azonos funkciókkal van felvértezve. Most megnézzük!

Csomagolás

Valóban nem releváns egy tesztnél a csomagolásnak egy külön szekciót szánni, azonban Corsairnél nagyon értenek ahhoz, hogy mégis hogyan kell csomagolni egy terméket. Eszméletlenül szép csomagolást szántak a billentyűzetnek és tényleg, már csak a doboz láttán elkapott engem az érzés, hogy itt bizony egy prémium termékkel lesz dolgunk.


Külső

A billentyűzet RGB háttérvilágítást kapott, továbbá úgynevezett „frameless” megoldást láthatunk, amit a 2018-as években kiadott billentyűzeteknél maximálisan megszokhattunk már. Van, aki szereti, van, aki gyűlöli, ez abszolút szubjektív. A gombok alatti LED-ek abszolút jó színeket adnak vissza, szerintem egyáltalán nem túl fényes, nem úgy, mint az egy pár olcsóbb megoldásnál látható, hogy szinte megvakítja az embert maximális fényerőn.

Alapvetően a billentyűk alatt egy szálcsiszolt ténylegesen alumíniumból készült lap helyezkedik el, mely abszolút visszaadja a prémiumérzetet, azonban a por, illetve a kosz könnyen meglátszódik rajta ezért nem árt, ha letakarjuk billentyűzetünket, mikor nem használjuk, továbbá hetente egy kisebb takarítás sem árt neki. A média gombok, illetve a plusz funkciógombok (profil, fényerő, startgomb zár) kivételével az összes megszokott gomb mechanikus, azonban minden pontja a billentyűzetnek RGB. A hangerőszabályzásra egy kis kényelmes „görgőt” kapunk, melyet az előző verziótól is megszokhattunk. Ami egyébként érdekes és egyben nevetséges is, hogy az extra funkciógombokat a gyártó szoftverével (iCUE) külön-külön állíthatunk tetszésünk szerint.

Tartozékok

Ami nagyon tetszett, melyet szinte csak ebben az árkategóriában láthatunk, felpattintható csuklótámaszt is kapunk mellé, mely egy gumírozott, háromszög mintájú darab, nem fog lecsúszni róla a kezünk, teljesen kényelmes érzetet ad gépeléskor, tehát erre sem lehet panaszunk.

Továbbá kiemelném, hogy kapunk a billentyűzetünk mellé egy kis keycap csomagot, ami tartalmaz egy keycap kiszedőt, egy FPS játékokhoz való keycap szettet (W, A ,S, D), továbbá MOBA játékok kedvelői is kaptak egy szettet (Q, W, E, R, F, D). Az extra keycapek gumírozott, barázdás, szürke borítást kapott, a maximális kényelem érdekében.


Használhat közben

A billentyűzet alapvetően többféle Cherry kapcsolóval kapható, én az MX Speed verziót kaptam, melyre sok jót nem tudok mondani. Alapvetően bármely más kapcsolóval egy abszolút jó, szinte már tökéletes billentyűzet lenne, de az MX Speed kapcsoló szerintem botrányosan rossz, bár nyilván ez preferencia kérdése. A gombok a legkisebb súlytól is benyomódnak, amin nem segít az sem, hogy nagyon kis mozgástartomány kell ahhoz, hogy a billentyű benyomódjon, gépelés közben elég az egyik gombot oldalról megböknünk, vagy egy picit is a gomb tetején tartanunk a gombot, azonnal duplán írtunk be egy karaktert, vagy mellé írtunk egy teljesen oda nem valót. Továbbá ha csak játszunk és a tipikus W A S D kombináción hagyjuk az ujjunkat, az könnyen megtörténhet, hogy akaratunk ellenére is benyomjuk és ez roppant zavaró tud lenni, melyhez hozzászokni is piszoknehéz. Játék közben, de még csak gépelés közben sem válik előnyünkre ez a tulajdonsága a kapcsolónak, azonban egy Red, vagy Blue switches megoldás mindenképpen orvosolja ezt a problémát.

A szoftverben makrókat állíthatunk be, mindenféle világítási animációkat, amiből a gyártó már eleve kínál nekünk rengeteget, számtalan beállítási lehetőséggel, továbbá beállíthatjuk, hogy a Windows gomb lezárásakor miket zárjon még le (pl. Alt+F4).



Ha mindent beállítottunk a saját preferenciáink alapján a szoftverben, illetve igénytől függően felhelyezzük a csuklótámaszt, bármi probléma nélkül tudjuk használni a billentyűzetet, hiszen kényelmes, jó rajta gépelni alapvetően és még nagyon jól is néz ki. Én webet fejlesztettem rajta nagyon sokat, és habár a switchel szenvedtem sokat a kezdetekkor, nagyon sokat segíthet a munkán egy prémium billentyűzet. Elvégre az az elsődleges periféria, amivel kommunikálunk a géppel, így sokat számít és megértettem, hogy miért van helye a piacon ilyen árkategóriában elhelyezkedő billentyűzetnek. Egyszerűen a kreativitást is növeli, ha csak lenézünk és egy szépen világító, tökéletesen kidolgozott eszközt nyomkodunk, nem pedig egy egyszerű mechanikus billentyűzetet, vagy membrános billentyűzetet.

Összegzés

A Corsair K70 RGB Mk.2 egy remek billentyűzet. Kényelmes, nagyon jó kialakítású billentyűzet, abszolút jó LED-ekkel felvértezve. Én nekem nagyon elnyerte a tetszésemet és abszolút meggyőző volt számomra, hogy mit nyújt egy ilyen kategóriájú billentyűzet, teljesen eltekintve attól, hogy az MX Speed kapcsoló nem az én világom, mert ennek ellenére is pár hét után egy teljesen jó élményt nyújtó billentyűzetről beszélünk. Viszont aki ilyen billentyűzeten töri a fejét, inkább a Red, vagy a Blue kapcsolós megoldást ajánlom! Mindezeket összevetve, abszolút megérdemi az „Editor’s Choice” plecsnit!

Írta: Tóth Ádám

Webfejlesztő, hardverteszter, legélesebb kés a fiókban

Hasonló bejegyzések: