fifa-20-fut-champions-ismet-egy-felemas-hetvege

FIFA 20 FUT CHAMPIONS - Ismét egy felemás hétvége...

2020. április 09. Kocsis Bence PC

A múlt heti Weekend League katasztrofálisan sikerült, hisz mindössze 11 győzelmet sikerült elérni. Ennek több oka is volt. Természetesen mindig a fő ok a játéktudás, ezt nem is tagadom, hisz nem vagyok egy nagy cselgép és nem ismerem az összes mozdulatot. Ehhez jön még folyamatos gép kifagyás és a kontroller probléma. Úgy néz ki az utóbbi kettőt könnyebb orvosolni, mint a játéktudást. A kontroller minden bizonnyal egy rakoncátlankodó USB port miatt nem működött hibátlanul a gépfagyások pedig egy kis RAM-variálással úgy néz ki megszűntek.  Három új játékos került a csapatba a hétvégére. George Hagi-t alapembernek szántam, hosszabb távra, míg Ilicic 91-es és Lozano 87-es lapját igazából csak látni szeretném pár meccs erejéig és így a kispadon számítok rájuk Hagi / De Bruyne és Salah cseréiként. Hát, így állok neki a hétvégi ligának, remélhetőleg a múlt hetinél sikeresebb hétvégét magam mögött tudva.

Péntek:

A péntekről igazából nem szeretnék beszélni, de kénytelen vagyok, hisz lejátszottam 10 meccset, ami mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Ez a nap úgy, ahogy van kuka, de miért is? 7 vereséget szenvedtem, melyek közt volt egy csúfos 1-9, ami az eddigi legrosszabb WL eredményem. Mindössze 3 győzelmet sikerült elérnem, melyek viszont magabiztosak, több gólos sikerek voltak. Azt nem mondanám, hogy megpecsételődött a hétvége sorsa és irány a Silver 1, de innentől résen kell lennem és a legjobbamat kell nyújtanom, ha például egy Gold 3-at el szeretnék érni.

Szombat:

A szombat csodásan kezdődött, hisz négy győzelemmel startoltam, aztán jött a pokol, voltak olyan meccsek, amelyeknél úgy éreztem, bármit teszek a játék nem hagy gólt lőni. Ennek eredményeképp zsinórban 5-ször kaptam ki és már csak az utolsó meccsen múlott, hogy nullára tudom e menteni a napot. Ettől függetlenül, alapvetően meg voltam elégedve a nappal, hisz négy mérkőzésen is mindössze 1 gólt kaptam. A nap végén 8-12-vel álltam, a 11 győzelem nagy eséllyel meglesz, de egy 6-4-es vasárnappal még a gold 3 sem elképzelhetetlen.

Bár minden mérkőzés statjáról nem készült fotó, itt van két végeredmény. A 0-1-ről nagyon nincs mit beszélni, a második meccs viszont nagyon izgalmas volt. A rendes játékidőben 1-1 volt az állás, úgy hogy 20 kapuralövés felett jártam, aztán a hosszabbításban az Ilicic, Lozano, Vardy cserék eldöntötték a meccset. Ezen a mérkőzésen is a 100. percig úgy tűnt, hogy nem enged a játék gólt lőni...

Vasárnap:

A mai napon legalább egy 3-7 kellett a Silver 1-hez, de inkább azt reméltem, hogy egy 6-4-es mutató lesz a nap zárása, ami ugye a Gold 3-at jelentené. Az álmodozásból aztán hirtelen beletörődés lett. Az első meccsen már emberhátrányból nyerni tudtam, éreztem, hogy baj lesz. A második meccsen megint nem működött a kontroller, volt olyan, hogy aközben kaptam a gólt, mialatt kihúztam és visszadugtam a kontrollert. Aztán volt persze olyan meccs is, ahol 4-4-es állásnál a 89. percben gólt kaptam, majd a 93.-ban a büntetőm kapufán csattant. Aztán zsinórban két meccsen kaptam ki vélhetően a kontroller hibája miatt. Első meccsen 4-1-es vezetésről sikerült hosszabbításban 6-5-re kikapnom. A következő találkozón 3-0-ra vezetett az ellenfél és már bal bekk nélkül játszottam, egyenlítettem, majd 20 perc alatt kaptam 6 gólt. Szóval egy hihetetlen napon vagyok túl.