fifa-21-weekend-league-gyengecske-hetvege

FIFA 21 - Weekend League - Gyengécske hétvége

2020. december 26. Kocsis Bence PC

A múlt héten nagy nehézségek árán, de sikerült elérnem a GOLD 3 rangot. A 14 győzelmet egy olyan borzasztóan rossz péntek után sikerült összekaparni, amire nagyon nem vagyok büszke. Ezen a héten nem túztem ki magam elé komolyabb célt, csak annyit szerettem volna, hogy élvezem a játékot. Komolyabb módosítást nem is eszközöltem a csapaton, mindössze egy Fabregas / FUT Freeze Aouar csere történt.

Péntek:

A pénteki napon hoztam a szokásos formámat. Két győzelem után zsinórban hat vereséget szenvedtem, köztük volt egy kiűbrándító 11-1. Ezen a meccsen Ronaldo minden lövése megzörgette a hálómat, mindössze a 90. percben tudtam egy gólt lőni, azt is büntetőből. A napot 3-7-es mutatóval zártam, de volt náhűny olyan meccs, ami iszonyatosan bosszantott. Úgy kikapni, hogy 3 kapufát lövök egy meccsen, vagy épp háromszor több helyzetet kidolgozva maradni alul.

Szombat:

A szombati napon visszatértem a győzelmek útjára, már sikerült néhány meccset nagyobb arányban is megnyernem. Egy 10-2-es siker alkalmával például Szoboszlai a padról beállva háromszor is betalált. Voltak persze bosszantó vereségek, amikor vezetés után tudtam tönkretenni a már megnyert meccseket és persze jöttek az újabb kapufák és a kihagyott büntetők. Egyik alkalommal például még a kaput sem tudtam eltalálni, pedig úgy éreztem az irány és az erősség is rendben volt.

1. 10-2  győzelem

Neymar 15', 21', 24', Di Maria 36', 39', Sanchez 45', 75', Szoboszlai 54', 73', 92'

Vasárnap:

A vasárnapnak 8-12-es mutatóval álltam neki, ami azt jelentette, hogy a GOLD 3 ranghoz 6-4-es napot kell zárnom, de a következő hétre való kvalifikációhoz is legalább három siker kell. Az első meccs nem indult jól 4-0-ás vezetésről sikerült még rendes játékidőben kikapnom. Természetesen semmit nem csináltam másképp, mint az első félidőben, mégis alul maradtam. Ezután jött két győzelem. A második siker egy hosszabbításos kínkeserves meccs volt, ahol Szoboszlai a 177. percben döntött. Aztán jöttek a vereségek, ahogy szoktak, ráadásul úgy sikerült egyik meccsen kikapnom, hogy három kapufát lőttem. A nap keretbe lett foglalva, hisz vereséggel kezdtem, vereséggel búcsúztam, így csak 13 győzelem lett meg.

Összegzés:

A hétvége pocsékul sikerült, de a játékot nagyon élveztem. Jó meccseket játszottam, bár a védekezés még mindig nem megy, ezt is mutatja a rengeteg kapott gól. A 8-10 kapufa, amit a 30 meccsen lőttem nagyon bossuzantott és a büntetőket is elkezdtem kihagyni, ami nem jellemző rám. Neymar ismételten kihúzott a bajból, a 108 lőtt gólból 44-et vállalt, utána Aouar a friss igazolás (14), Depay (11) és Di Maria (10) következett. Szoboszlai is beállt a sorba a padról, összesen 4 gólt szerzett. A közeljövőben mindenképp szeretném megerősíteni a védelmet, Marquinhos helyére kellene alternatíva és alapvetően a lyukas poziciókat szerezném betölteni (LB, RB, LW). Hát, kíváncsian várom a jövő hetet, lesz e valami jó SBC, vagy sikerül e valamit nyitni a díjakból és akkor foltozgathatjuk a csapatot, majd meglátjuk.

Írta: Kocsis Bence