fifa-21-weekend-league-menekules-a-gyozelembe

FIFA 21 - Weekend League - Menekülés a győzelembe

2021. január 30. Kocsis Bence PC

A múlt hét 15-15-ös mutatóval zárult. Elégedett voltam, az új játékosok jól viselkedtek a kontroller mögött, bár csak annyit tudtak, mint én a kontroller másik oldalán. Szerencsére minden héltvégére tudtam magam kvalifikálni, így a mostani Weekend League is lezajlott. A csapaton nem változtattam , mindössze egy új játékos érkezett, Bakambut sikerült kivennem az objekívák teljesítése után. Most nem túztem ki célokat magam elé, csak szerettem volna letudni a 30 meccset és élvezni akartam a játékot.

Péntek:

Már az első meccsen azon mérgelődtem, hogy mekkora szerencséje van valakinek, aki konyit egy TOTY lapot. Ahogy bejött az ellenfél csapatának összeállítása megjelent TOTY Lewandowski. Persze nem volt egyedül, kapott egy kis segítséget Mbappe, POTM Fernandes, Desally , Moments Boateng és UCL Davies személyében. Bár nem éreztem olyan gyengének magam, az eredmény mégis egy 10-1 volt. Annyira bennem maradt az első meccs, hogy következőn, 5-1-es vezetést majdnem kiengedtem a kezemből. Kapufákat rúgtam, de aztán végül 7-6-ra tudtam nyerni. További mérgelődésre adott okot, mikor a harmadik meccset 4-4-nél egy 90. percben bekapott góllal sikerült elbuknom. A nap 5-5-ös mutatóval zárult, ami nekem teljesen rendben van.

Eredmények:

• 1-10   vereség
  • 7-6    győzelem
  • 4-5    vereség
  • 4-0    győzelem (az ellenfél kilépett)

Szombat:

A szombat nagyon fájt. Három meccsen is belefutottam a hosszabbításba, az elsőt el is buktam büntetőkkel. Ez a meccs megint a klasszikus (PC) fekete képernyős 120 perc volt. Csak a labdát láttam, és a játékosokat, picit eltérő árnyalatú mezben. A vonalakat nem láttam, csak mentem előre mint az őrültek. Ezek után csőoda, hogy a következő meccset megnyertem büntetőkkel, hisz 72 perc után egy Van Dijk-kel rövidebb lettem. Összességében a szombat 4-6-os mérleggel zárult, megint taplaphatok és izgulhatok vasárnap a GOLD 3-ért.

Eredmények:

• 2-4    vereség
  • 5-5    vereség (büntetőkkel 1-3)
  • 5-5    győzelem (büntetőkkel 4-3)
  • 3-5    vereség
  • 1-3    vereség
  • 2-0    győzelem (az ellenfél kilépett)

Vasárnap:

A vasárnap azzal szokott eltellni, hogy futok az eredmény után és a -3, -4-es mutatóból szoktam kihozni a GOLD 3-at. Ez most sem volt másképp, a 10 meccsen legalább 5 győzelemre volt szükség, hogy ez sikerüljön. Az első győzelem után aztán jött két vereség, Az első zakó - ami egy 9-3-as vereség volt - atért volt fájó, mert 3-1-re vezettem és onnantól, mintha elvégták volna a meccset és új kezdödött volna. Aztán beindult a gólgyár, jöttek a győzelmek, bár becsúszott olyan meccs is, ahol az ellenfél már a 27. percben úgy gondolta, neki elég - ez volt a negyedik kilépés a hétvégén - , amit nagyon nem szeretek. Az utolsó 7 meccsből mindössze kettőt buktam el. A hétvége záró meccsénél már 15-14-re álltam, amikor a gép bedobta Eudebio-t, SBC Ronaldo-t és nem volt kegyelem. Meglehetett volna a 16-14 és ezzel végre a pozitív mutató, de Ronaldo, 4-4-es állásnál 93:51-nél csak berámolta a győztes gólt, így maradt az egál mutató.

Eredmények:

• 5-3    győzelem
  • 3-9    vereség
  • 5-7    vereség
  • 3-0    győzelem (az ellenfél kilépett)
  • 4-0    győzelem
  • 7-2    győzelem
  • 5-2    győzelem
  • 6-3    győzelem

A hétvége összefoglalója:

A hétvége nem keltett csalódást, meg voltam elégedve a játékommal, bár azért voltak még kényelmetlen vereségek. Drogba, Kaká, Ballack és Koeman csapatban maradása nem kérdéses, viszont Werner kivételével szeretnék átállni egy csatáros játékra, ha valakit találok középpályára, aki minőségi javulást jelenthet, de ehhez még kellenek a Squad Battle, Division Rivals és Weekend league díjak, nem szeretném elhamarkodni. A kispad végre jól szállt be, Hakimi ismét fontos meccseken talát be és Bakambu is szerzett néhány kései gólt. Jövő héten ismét próbálkozni fogok, aztán majd meglátjuk, mire megyünk.