Hama uRage Ice Dragon és uRage Reaper 3090 gamer egerek jártak nálunk
A hét utolsó napjaiban érkezett meg hozzánk a Hama két játékosok számára tervezett egere, melyek az uRage termékcsalád részei. Ezúton szeretnénk megköszönni a HAMA Kereskedelmi-Kft.-nek, hogy rendelkezésünkre bocsátotta az eszközöket.
A két egér a Hama játékosok számára kifejleszett termékcsaládba tartozik, mely számos nagyszerű taggal büszkélkedik, többek között az Ice Dragonnal és a Reaper 3090-nel. Mindkét eszköznek árulkodó neve van, ugyanis az Ice Dragon fehér-kék kialakítása jegességet tükröz, míg a Reaper 3090 nevében a szám az Avago 3090 optikai érzékelőjére utal, mellyel ez az egér is fel van szerelve.
Mindkét egér a gamer szinteken megszokott díszes, könyvszerű csomagolással rendelkezik, melynek előlapján, illetve belső borítóján is tájékozódhatunk előnyeikről, extráikról. Az Ice Dragon 4 féle DPI beállítást (800,1200,2100,3400), míg a Reaper szintén 4 féle, de a másiktól eltérő (900, 1800, 2700, 3500) értékű beállítást engedélyez. Mindkettő egér ultraérzékeny Omron kapcsolókkal van felszerelve. A gamer megoldásokból nem hiányozhat a súlyozás: az Ice Dragon beépített fém stabilizálóval rendelkezik, míg a Reaper 3090 cserélhető súlyokkal, amellyeket akár el is távolíthatunk belőle.
Az egereket általában vagy kétkezesre, vagy jobbkezesre tervezik. Jelen esetben két különböző megoldással találkozhatunk, ugyanis a Reaper 3090 képviseli a kétkezes egereket, ugyanis kialakítása teljes szimmetriát mutat, míg az Ice Dragon teljes mértékben jobb kézre lett tervezve, ezt erősíti meg a hüvelykujj megtámasztására beépített szárnyacska. Mindkét egér kitűnő csúszást biztosító talppal rendelkezik, míg vezetékük műszálas szövettel bevont, 2 méter hosszú, a Reaper esetében fekete színű és középről indul ki, míg az Ice Dragon esetében fehér és az eszköz bal oldalából.
Vezérlőprogrammal csak a Reaper 3090 rendelkezik, azonban ez arra korlátozódik, hogy a gyári DPI szintek között váltogassunk, illetve makrókat állítsunk be. Az Ice Dragon gombjait játékról játékra állíthatjuk át, éppen amilyen funkcióra szükségünk van az adott játék során.
Játék közben a Reaper nyújtott jobb teljesítményt, de összességében nézve az Ice Dragon lemaradása minimális társához képest, ugyanis fogása kényelmesebb (jobbkezesek számára), ezáltal hosszú távon sem nyújt kezünk számára problémát, azonban a Reaper felülete úgy van kialakítva, hogy kezünk csak nehezen izzadhasson rá, míg az Ice Dragon használata esetén hosszabb távon megizzadhat a kezünk, csúszóssá válhat.
Összegezve: a Reaper 3090 egy olyan környezetbe került bele, melyben 12990 forintos árával lehet a legnépszerűbb a felhasználók között, ugyanis a kategóriájának csúcsát jelentő Razer egerektől nincsen annyira lemaradva, mint társa az Ice Dragon, mely inkább azoknak a játékosoknak ajánlott, akik nem a nap 24 órájában, hanem maximum 1-2 órájában játszanak, ezt hangsúlyozza 7490 forintos ára is.