Koobe S7 Easy dual tablet - teszt
Még az év elején mutattuk be a Koobe S7 Easy tabletet, s máris piacra dobták a nagytestvérét, a Koobe S7 Easy dual táblagépet. Ez az újdonság számos meglepetést tartogat a felhasználó számára. Olvasd el cikkünket és mindent megtudhatsz róla!
Koobe S7 Easy dual tablet
A csomagolás kivitelén nincs változás, a feliratokról és a készülékház formájáról lehet felismerni, hogy az új típusról van szó. A tablet mellett találunk még a dobozban AC adaptert, USB-kábelt, USB átalakítót, magyar nyelvű használati utasítást, garanciakártyát és ingyenes e-könyvek letöltésére jogosító ajándékkártyát.
A táblagép mérete: 181 x 121 x 10 mm, súlya 360 g. Kijelzője 7 colos, 5 ponton érzékelős kapacitív TFT, mely 800x480 pixel felbontással bír. A készülékház elején a komplett kijelző helyezkedik el teljes szélességben, jobb felső sarkában az 0.3 megapixeles kamerával. Hátlapja finom tapintású, gumihatású műanyag a megfelelő tapadás elérése végett; viszont egyszerre meglátszik rajta az ujjlenyomat. A ház jobb oldalán helyezkednek el a csatlakozók és portok: egészen pontosan a mikrofon, bekapcsológomb, fejhallgató bemenet, USB port, visszalépés nyomógomb, mini HDMI csatlakozó és alatta a microSD kártyafoglalat, valamint a Reset gomb nyílása.
[youtube]www.youtube.com/watch?v=VJCH4-RQcak[/youtube]
A készüléket a beépített 3000 mAh-s Li-Polymer akkumulátor hajtja, ami hosszan tartó használatot eredményez. Android platform legújabb verziója (4.2.2) teszi lehetővé a stabil működést. Ebben a táblagépben már nem egy, hanem kettő processzor is dolgozik egyszerre (dual core), így 1.2 GHz frekvenciájú órajel érhető el magonként. Ez a legújabb Boxchip A20 processzorchip-nek köszönhető, melyet egy MALI-400 videóvezérlő is gyorsít. DDR3 típusú RAM-ból 512 MB, míg háttértárolóból 8GB került bele. Ez utóbbiból 5,5 GB használható fel szabadon. Akinek ez nem lenne elegendő, az kibővítheti akár 32GB-os microSD kártyával is a készüléket.
SPECIFIKÁCIÓ
Processzor | Boxchip A20 Cortex A7 1.2 GHz |
Videó vezérlő | MALI-400 MHz |
Memória | DDR3 512 MB |
Tárhely | 8 GB (5.5 GB felhasználható) |
Operációs rendszer | Android 4.2.2. |
Kijelző | Kapacitív 5 pontos, 7" TFT, 16:9, 800x480 pixel |
Akkumulátor | 3000 mAh / 5V 2A |
Csatlakozók | Mini USB, 3,5 mm Jack Audio, Mikrofon, HDMI |
Kártyafoglalat | MicroSD 32 GB-ig |
WiFi | 802.11 b/g/n |
G-szenzor | Automatikus, 4 irányú |
E-book formátumok | EPUB, PDF ,DOC, PRC, MOBI, FB2, RTF, HTML, TXT, CHM, TCR, PDB, PML... |
Videó formátumok | (1080P) AVI (H.264, DIVX, DIVX, XVID, rm, rmvb, MKV(H.264, DIVX, DIVX,XVID), WMV, MOV, MP4(H.264, MPEG, DIVX, XVID), MPEG, MPG, FLV |
Kép formátumok | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
Audió formátumok | MP3, WMA, MP2, OGG, AAC, M4A, MA4, FLAC, APE, 3GP, WAV |
[caption id="attachment_31915" align="aligncenter" width="270"] Boot-képernyő[/caption] | [caption id="attachment_31916" align="aligncenter" width="270"] Főképernyő[/caption] |
A megfelelő fényviszony és a képernyőképek prezentálása végett, a tesztben képernyőmentésekkel mutatjuk be a táblagép lelki világát!
[caption id="attachment_31918" align="aligncenter" width="549"] Információ a platformról[/caption]Számos terméket mutattunk be az Android különböző példányaival, de ahogy elterjedtek az újabbnál-újabb eszközök, úgy frissült az operációs rendszer is. Ezen a táblagépen az új 4.2.2 Android muzsikál, aminek egy picit már megváltozott a kinézete: az óra és akkumulátor kijelzés a jobb felső sarokba került, míg a bal felső sarokban jelennek meg a folyamatok állapotai. Ezt a részt le lehet húzni, így betekintést nyerhetünk az aktuális alkalmazás futásokba (pl. letöltés folyamatban).
Az alsó sor a legfontosabb funkciókat ellátó vezérlősor. Itt találhatjuk meg a hangerő csökkentés-növelés, alkalmazásváltó, visszalépő, főképernyő virtuális gombokat, s mellé társul még egy print screen gomb, amivel ezen képernyőmentéseket is készítettem. Nagyon hasznos funkció, hiszen a Superuser jog nélküli tabletekre elég nehéz megfelelő képernyőmentő alkalmazást találni; ebben viszont alapban meg van.
A fenti képernyőképek igazolják, hogy bőségesen fel van szerelve alkalmazásokkal a menü. Olyan programok is megtalálhatók itt, amit a legtöbb készülékre külön kell letölteni a Google Play áruházból. Jelen van pl. Acrobat Reader, Angry Birds, Googlr Chrome, Google Drive, Drag Racing, Facebook, Football, Hi-Q MP3 Recorder, MinDigTV, Moon+ Reader, MX Player, OfficeSuite 7, Google Play, Skype, Táblamagazin, Twitter, Térkép, Viber, Winamp, Youtube ...stb.
Az OfficeSuite 7 alkalmazásról már többször említést tettünk, s most is megéri beszélni róla. Ez a program egy irodai szoftver, mely kezelni tudja az olyan asztali számítógépes fájlokat, mint pl. .docx, .xlsx, .ppsx vagy .pdf. Ez utóbbihoz az Acrobat Reader is rendelkezésre áll, viszont ezen alkalmazás nélkül a dokumentumok nem nyithatók meg.Itt van egyszerre egy másik, gyárilag telepített programocska, ami számomra eddig ismeretlen volt, de egyszerre megtetszett: a Táblamagazin, Magyarország legnépszerűbb újságos standja. Háziasszonyok és könyvolvasók figyelem! Mostantól nem kell várni az újságost, hogy elhozza otthonunkba a heti akciós reklámújságot, elegendő ezt az alkalmazást elindítani, majd kiválasztani a megfelelő magazint, könyvet vagy akciókatalógust. A kínálatban rengeteg kiadvány megtalálható, ami folyamatosan frissül. A kiválasztott e-újságot azonnal le is lehet tölteni, s máris lapozgathatjuk.
A táblagép e-book olvasó is egyben, s a gyártó az akciós promóció keretei között most 300 db e-book könyvet is ad ajándékba a készülékhez. A teljesség igénye nélkül találhatunk itt Adamobooks, Adastrakiado, Digitalbooks, Fapadoskönyv vagy Multimediaplaza könyveket. Írok szerint jelen van többek között Benedek Elek, Bársony István, Bródy Sándor, Eötvös Károly, Fáy András, Gárdonyi Géza, Jókai Mór, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső és még sok más író művei.
[caption id="attachment_31929" align="aligncenter" width="549"] MinDigTV alkalmazás[/caption]A táblagép dobozán találunk egy MinDigTV matricát, amiből arra lehet következtetni, hogy ez a program gyárilag a táblagépre van telepítve. Ez így is van! A MinDigTV 7 csatornája és a rádióadók is elérhetők a programból, melyből akár élőben is nézhetőek az egyes csatornák HD felbontásban. Részletes programlista és tartalmi szolgáltatások nyújtanak információt a felhasználó számára.
Egy nagyon jól felszerelt táblagép az S7 Easy dual, így jöhet is az AnTuTu Benchmark program, ami alá fogja támasztani, hogy mennyire erős készülékről beszélünk.
10533 pontjával erős táblagépnek mondható, mivel alig kerüli el a rokona, Koobe X7 Slim Plus készülék. Stabilitása, felhasználhatósága is mind azt tükrözi, hogy jól sikerült a gyártóknak az eszköz kivitelezése.
ÖSSZEHASONLÍTÁS
Az Overmax NewBase tablethez mértük a Koobe S7 Easy dual táblagépet, hogy miben is különbözik a két eszköz. Egy gyors összehasonlítást végeztünk, ami a kép minőséget és a hangzást illeti.
Messziről is jól látszik, hogy az azonos kategóriájú eszközök között bizony szemmel látható különbség van. A Koobe képe sokkal szebb és több szögből látható a képernyő, míg az Overmax-ra ez nem mondható el. Mindegyik kijelzője TFT és nem IPS, mégis nagy a különbség. A fenti képen mindegyik tablet maximális fényerőn működött.
A hangzásban is különbség van, itt viszont az Overmax produkált nagyobb hangerőt, nekem a Koobe halknak tűnt, ugyancsak maximális hangerő állásban. A WiFi mindkét táblagép esetében megfelelő volt, nem szakadt meg a videó lejátszás közben.
ÖSSZEGZÉS
A Koobe S7 Easy dual táblagép egy szuper kis eszköz, ami a maga kategóriájában piacvezető. Számos alkalmazás van előretelepítve a készüléken, így vásárlást követően egy kész gépet kapunk, nem kell se nyelvet állítgatni, sem pedig a népszerű alkalmazásokat letölteni, hiszen már minden be van állítva rajta. Jó választás azoknak, akik nem szeretnének bajlódni a beállításokkal vagy éppenséggel nem értenek hozzá.
A Koobe S7 Easy dual tablet kedvező és megfizethető áron, mindössze 25.990 Ft-ért kapható a Koobe Magyarország Kft. webáruházában.
Pár érdekességet azért észrevettünk tesztünk során, erről picit részletesebben is beszámolnék. Elsőként feltűnt, hogy a Boot képernyő háromszor is felvillan a bekapcsolást követően, mire elérhetővé válik a főképernyő. Ez csupán fura jelenség, de biztosan így lett kialakítva. A készenléti helyzetből a bekapcsológomb rövid megnyomását követően hozható vissza a munkafolyamat, de ennek is van egy kis "holtideje"; 3 mp múlva kapcsol csak vissza a képernyő.
Egyes alkalmazások "telefonként" kezelik a táblagépet, így a kényelmes helyzetből sokszor el kell forgatnunk a kijelzőt, hiszen a program önhatalmilag más helyzetben indul el. A programok viszont kifogástalanul, villámgyorsan indulnak, s stabilan futnak, nem fagynak. A memória picit kevésnek bizonyul, hiszen ennyi alkalmazás futtatásához azért kell RAM, így a belassulás elkerülése végett hasznos lehet az Advanced Task Killer nevű program, mely felszabadítja a memóriát az állandóan futó, nem használt alkalmazásoktól. A gyári böngésző helyett a Google Chrome-ot ajánlom használatra, mert az előbbi valami oknál fogva lassan működik. A WiFi modul viszont hibátlan, rendkívül gyenge jelet is képes megfelelően fogni ahhoz, hogy el lehessen érni a hálózatot.
A táblagép használható még "digitális képkeretként" is, hiszen van egy Álmodozás funkciója, ami nem más, mint a képernyőkímélő. Megadott időre a táblagépen található képeket jeleníti meg a kijelzőn. De nem csak fotókkal működik, lehet kitenni még digitális órát vagy színátmenetet is.
Előnyök: | - villámgyors program futtatás - kiváló WiFi modul - bő választék a menüben - MinDigTV és Táblamagazin gyári program - 2160p videó lejátszás - arcfelismerő funkció - hosszú üzemidő - nem melegszik fel - elérhető ár |
Hátrányok: | - kevés memória - gyenge kamera minőség - halk hangszóró - nem frissíthető Youtube alkalmazás |
[caption id="attachment_28672" align="aligncenter" width="210"] Koobe S7 Easy dual tablet[/caption] |
Köszönjük a terméket a Koobe Magyarország Kft.-nek, hogy a rendelkezésünkre bocsájtotta!