Tesoro Kuven - újabb versenyző a 7.1-es kategóriában
Az elmúlt 2 hétben a Tesoro legújabb Gaming perifériája volt a vendégünk, ami a Tesoro Kuvén (Kuve) nevet kapta. A teszttermékeket az FPO Hungary bocsájtotta számunkra, melyeket ezúton is köszönünk nekik. A többesszámból könnyű kikövetkeztetni, hogy mind a két példány nálunk járt, a Devil is, és az Angel is.
A gyártónak ez az első próbálkozása a fejhallgató piacon, ami nem kevés helyen meg is látszódik a terméken. És sajnos nem igazán a megbocsájtható kategóriába tartoznak a hibái. De ezt ki is fogom fejteni a termékismertető után.
Tesoro Kuven
A Tesoro a Kuven-nel a 7.1-es Gaming fülhallgatók piacára szeretne betörni, és egy jó nagy szeletet magáévá tenni. Érdemes tudni, hogy a fejhallgató alapból aranyozott jack csatlakozókkal rendelkezik, így az eszköz sztereóban szól, de ha csatlakoztatjuk a dugókat a mellékelt USB-s hangkártyába, 7.1-es térhatást érhetünk el a fejhallgatóval. A fejhallgató igényes küllemmel, remek komfortosságával és virtuális térhatásával próbálja magára vonni a figyelmet. De ez vajon elég lesz a gyártónak arra, hogy vásárlók tömege szaladjon a fejhallgatóé a boltokba? A választ még mi sem tudjuk.
Dizájn
Ha először nézünk rá a fejhallgatóról, észrevehetjük, hogy egy igen komoly termékről van szó, legalábbis a külseje erről árulkodik. Elsőre Picit futurisztikus lehet, de könnyedén meg lehet szokni. Szín szempontjából 2 színben kapható a fejhallgató, fehérben és feketében (személy szerint nekem a fehér jobban tetszik). Gyártó a kialakításnál a kénelemre is nagyon odafigyelt, hisz a fejpánt is párnázott, és a fülpárnák is levehetőek, cserélhetőek és forgathatóak is. A fejhallgató hangszóróinak külső részén alumínium lapokat találhatunk, melyeken a gyártó logójára lehet felfigyelni. A fejhallgató könnyedén állítható fejméretünkhöz, így nem kell amiatt aggódni, hogy kényelmetlen lesz a hordása, épp ellenkezőleg.
A fejhallgató mikrofonja zajszűrős, és 180°-ban el is forgatható. A fejpánt tetején még a gyártó logójára is felfigyelhetünk. A kábel harisnyázott, és sajnos nem túlságosan hosszú, de szerencsénkre a gyártó mellékel az eszközhöz hosszabbítót is. A 3,5-es jack csatlakozók aranyozott bevonatot is kaptak. Ezen kívül még egy kisebb irányítópanel is helyet kapott a fejhallgatón, melyen a hangerőt tudjuk szabályozni, illetve a mikrofont tudjuk be- és ki- kapcsolni.
Csomagolás és extrák, specifikációk
A csomagolás tekintetében a megszokott Tesorora jellemző dobozformát kapjuk, a megszokott kitűnő dizájnnal párosítva. Kicsomagolás után viszont a fejhallgatóhoz nem sok extra jár. Mindössze egy kábel hosszabbítót, egy Y átalakítót, és az usb hangkártyát találjuk a dobozban a fejhallgatón kívül. Semmi egyebet. Ez egy picit elszomorított, hiszen vártam a szokásos leírást és a brosúrát.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tleIt2bU2M0[/youtube]
Szoftver
A dobozon belül nem fogunk találni hozzá telepítő CD-t, így a szükséges Drivert csak az internetről tudjuk letölteni. Ennek a drivernek a használata erősen ajánlott, hiszen rengetek dolgot csak ennek a segítségével tudunk beállítani, és nem mellesleg még a kezelhetősége is könnyű. A szoftver segítségével tudjuk bekapcsolni a mikrofon figyelését, a 7.1-es térhatást, a csatorna beállításokat is itt állíthatjuk, sőt még az éneklősebb típusú emberekre is gondolt a gyártó a karaoke és a visszhanghatás beépítésével. Értelemszerűen az utóbbi visszhangszerű hatást fog a hangunknak adni, míg az előbbi elhalkítja a vokált(éneket) a zenékből. Ami viszont negatívumként érintett az az volt, hogy nem tudjuk a mikrofon decibelszintjét megnövelni. Egy mikrofon erősítési funkció helyet kapott a szoftverben, de ez nem sikerült túlságosan kiforrtra.
Felhasználói élmény
Következik a fekete leves, ahogy szokták mondani. Rögtön kezdeném a hangszórókkal. Érzékenyen érintett már az elején az, hogy a mély hangoknál elképesztően búg/recseg a fejhallgató hangszórója. Megszokható, de nem teszi tökéletessé az élményt. A másik dolog ami szintén a hangszórókkal kapcsolatos az az, hogy a bal oldali hangszóró sokkal halkabban szól mint a jobb oldali. Ezt szoftveresen valamennyire orvosolhatjuk, de ez sem a legjobb megoldás rá. Először azt gondoltam hogy a fehér fejhallgató lenne a hibás, majd a Devil kibontása után ugyan azokat a problémákat tapasztaltam. Kicsi kutatás után rájöttem, hogy a külföldi újságíró kollégáknál is ugyan ezen problémák jelentkeznek. De ha ez nem lenne elég, még mindig van negatívum.
Emlékeztek még a Tiamat 7.1 mikrofonjára? Hasonló itt is a helyzet. A mikrofon a windows hangfelvevőjével és visszajátszójával tökéletesen szól, viszont ha skype beszélgetésnél vagy teamspeak-nél szeretnénk az eszközt használni, rá kell jönni, hogy gyötrelmes háttérzajt csap a beszédhanghoz. Még egyszer megjegyzem hogy a Windows beépített mikrofon visszajátszójánál nincsen se zaj, se minőségbeli probléma. Érdekes... Innentől már csak pozitívumokat lehet felsorolni. A driver könnyen kezelhető, a mély hangokat leszámítva kristálytiszta hangokat csikarhatunk ki az eszközből, ráadásul a kényelmességére sem lehet egy szavunk sem.
Összegzés
Ahhoz képest, hogy a Tesoronak ez az első próbálkozása a fejhallgató piacon, kifejezetten jó fejhallgatót sikerült összehozniuk, de a negatívumok nem túlságosan megbocsáthatóak. Ehhez körülbelül 69,99 eurós ár fog társulni, ami nem mondható drágának a 7.1-es fejhallgatók áraihoz képest. De hiába a kitűnő ár, a gyengeségei miatt nem tudjuk ajánlott plecsnivel jutalmazni a fejhallgatót, ettől függetlenül kifejezetten tetszett az eszköz.