David Amador fejlesztésében jó kis hétvégét töltöttünk a Quest of Dungeons című játékkal. Amit egyelőre tudnotok érdemes róla, hogy 16bit-es retro grafikával rendelkezik, ilyet már ugye láthattatok a publikálásomban a Hero Siege formájában. Hogy mi a jó a retro grafikájú játékokban? Hogy nem kell hozzájuk atom-hiper-szuper gép és nagyszerű szórakozás, főleg, ha egy fejlesztő, vagy csapat ilyen frankó játékot képes csinálni. Ellenkező esetben én is kukába vágom, megnyugodhattok. De lássuk, hogyan teljesített legújabb tesztalanyunk.
Történet:
A Sötét Úr (nem Voldemort!!!) ellopta a fényt, a feladat nagyon egyszerű: behatolni rejtekhelyére és addig ütni, míg mozog. A történet nagyon viccesen indul (A videóban láthatjátok): Négy hős egyesítette erejét eme világmegmentő feladatra, persze ettől függetlenül karakterünk tök egyedül veselkedik neki a végrehajtásnak, mert a többi a végén mégsem jön. A gyávák…
Játékmenet:
Az elején, mint fent írtam, 4 hős közül választhatunk: Harcos, Varázsló, Orgyilkos és Sámán. Nem kell statisztikákkal vagy névadással bajlódnunk csak indulni és tenni a dolgunkat. Ehhez nem is kell több egyelőre szerintem és a fejlesztő szerint sem.
Inventorynk egyben van a karakterlappal, ami meglehetős egyszerűségre utal, de a régi játékosok talán még emlékeznek (és talán van is Nekik) régi Kalandjáték Kockázat karakterlapjuk, az sem tartalmazott sokkal több információt, leszámítva a statokat és pár apróságot. Szóval, végtelenül egyszerű.
Ahogy minden rpg esetében, minden leölt szörnyért xp-t kapunk, attól pedig szintet lépünk. A rendszer pedig automatikusan hozzátesz életerőpontjainkhoz, valamint manánkhoz. Amire nagyon szükségünk lesz: Rengeteg healing potion és varázsló, valamint sámán esetén legalább ugyanennyi mana potion-re. Szintenként természetesen nem hiányozhatnak a különböző boss-ok. Némi randomitást felfedezve volt, hogy többel is találkoztam egy pályán. Küldetéseket pedig minden szinten lehet kapni, ahogy az lenni szokott xp és arany a jutalmunk, ha sikerül megcsinálni. Amivel eddig találkoztam benne jobbára tárgyfelkutatós és szörny leölős volt.
Loot akad dögivel, ami szem-szájnak ingere, legalább annyi, mint a nagyon hasonló nevű és nagy népszerűségnek örvendő Dungeon Quest andriodra fejlesztett játékban. Főleg aranyat szeret dobálni a játék szörnyektől és néha tárgyakat, kavicsokat és mindezt teszi igen jó arányban. Valódi, igazán használható cuccot ládákban és boss-oknál lehet találni. Varázslatokat pedig könyvekből lehet tanulni. Kicsit vissza a ládákhoz és a különböző ajtókhoz: sok féle kulcs van a játékban és ezekből meglehetősen keveset dobál, illetve lehet vásárolni, persze elég drágán.
Amit fontos tudni a tesztalanyunkról, hogy teljesen körökre osztott, bár a vezérlés valós idejű, ezt is láthatjátok a videóban. Mozdulatra, tettre, következik az ellenlépés. Maga a rendszer tökéletesre sikerült. Nem vártam kevesebbet és a jövőben sem fogok.
Az irányítás a jól megszokott „wsad” mozgásra, ütközéskör támadás, illetve bal klikkre varázsló esetében varázslat, már ha kijelöltük a varázslatot. Q-ra megjelennek felvett küldetéseink, amiket egy lilás fénye emlékműnél vehetünk fel. Amit itt fontos megemlíteni, hogy a legutóbbi javítással bekerült a játék opciói közé az „auto pickup” (pipálható), ami billentyű lenyomásra is működik. Enter-rel várhatunk egy kört, m-mel pedig a térképet hívhatjuk elő. Természetesen minden alakítható saját ízlésünkre (Szerencsére).
Grafika:
16bit, retro. Ehhez nincs mit hozzáfűzni. Gratulálok hozzá! Manapság kevés olyan retro stílusú játék jön a piacra, amiben tényleg odatette magát a grafikus. Minden szinten egyedi szörnyek és megoldás. Le a kalappal!
Hangzás:
Végre egy játék, amiben arra is oda figyeltek, hogyan történik a zenei váltás. Hiszen nem csak egyszerűen belerobban a fülünkbe a zene, hanem az előző szépen elhalkul, mintha csak bármelyik zenekar normálisan megcsinált, lestúdiózott albumát hallgatnánk. Mindez igaz abban az esetben is, amikor csak egy-két percig tartózkodunk az adott területen. A témák pedig fantasztikusak és területenként változnak. Kiváló munka.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0fFSdchhTqY[/youtube]
Gépigény:
Minimális rendszerkövetelmény:
OS: XP SP3/Vista/Win 7
Processzor: 1,4 Ghz vagy gyorsabb
Memória: 2 GB
Videókártya: 256 MB
Szabad lemezterület: 2 GB
Pozitívum:
- Vicces alaptörténet
- Retro grafika
- Végre valaki megoldotta az elegáns zeneváltást
Negatívum:
- Egy kicsit bugos még, de David dolgozik ezerrel