fifa-20-fut-champions-ujabb-probalkozas-marcius-elejen

FIFA 20 FUT CHAMPIONS - Újabb próbálkozás március elején

2020. március 06. Kocsis Bence PC

Újabb hétvége kezdődött, így ismételten elindultam a Weekend League-ben. Korántsem volt biztos a hétvégi szereplés, hisz a múlt héten majdnem lemaradtam a kvalifikációról, hisz a vasárnap nagy részében nem voltak elérhetők az EA szerverei, így a 11. győzelmet csak vasárnap este sikerült elérni. Akkor még volt hátra 6 meccs, de azokat már nem játszottam le. A hétvégén reméltem, hogy zökkenőmentes lesz a játék és eredmény terén sem lesz majd probléma. Igazából minden héten változtatgatok a csapaton, nem vagyok a coin gyűjtögetés híve, ami tudom nem mindig jó, hisz komolyabb játékosok megvételére így nincs lehetőség. Ezen a héten a kezdőben és a cserepadon is történt változás. Sadio Mané Rare Gold kártyáját lecseréltem Aubameyang TOTW lapjára LM/LW pozícióban. A Weekend League kezdetéig, a lejátszott néhány meccs alapján egész jó lapnak tűnik. Mivel Harry Kane 90-es BL lapja egész jó volt, így +20 ezer coin beruházással szert tettem egy 91-es TOTW lapra is. A felállás nem változott, maradt a 4-1-4-1, így ezzel a taktikával álltam neki a hétvégének, ismételten a 11 győzelem megszerzése céljából.

Péntek: (2-5)

A pénteki nap gólzáporosra sikerült, persze nem pozitív értelembe. Már az első mérkőzésen beleszaladtam egy 1-9-be. Az első félidőben szinte fél percenként kaptam a gólokat, nagyjából minden helyzet góllal zárult, így a félidő már 0-7 volt. A következő meccset megnyertem, persze nem magabiztosan, aztán jött egy újabb zakó és egy újabb győzelem. Innentől viszont 3 vereséggel zártam a napot. A hatodik meccset 2-1-re veszítettem el úgy, hogy már az első játékrész elején De Bruyne és Salah sérültet jelentett. 1-2-nél kaptam még egy 11-est, de sajnos kimaradt. Hát... a nap margójára 2-5-ös mérleg került, holnap próbálok javítani.

Szombat: (5-4)

A szombat két győzelemmel indult és a negyedik meccset is sikerült nagy arányban megnyerni. A győzelmi sorozatban egy 2-1-es vereség rondított bele, de azt a meccset is meg kellett volna nyeri 19 lövés, 8 kaput talált és 5 szöglet, az ellenfél 7/3/3-jával szemben, ráadásul a győztes gólt a 120. percben kaptam. Ezek után a szokásos 1 győzelem 1 vereség következett. Aminek örültem, hogy kevés gólt kaptam két meccset leszámítva. Bár van mit fejlődni védekezésben, labdatartásban, de kezdenek beérni a tanácsok. A nap végén 7-9-en álltam, azaz kicsit javítottam a borzasztó pénteken. Vasárnapra a pozitív mérleget és a 14 győzelmet tűztem ki célul, aztán meglátjuk, mi sül ki belőle. Annyi biztos 7-7-nél már jók vagyunk. Aki kellemes csalódást okozott szombaton az Bruno Fernandes volt, a 9 meccsen 7 gólt lőtt.

Vasárnap: (7-7)

Pénteken és szombaton nem váltottam meg a világot. Az eredmények a szokásos formát mutatták, de a játék a szokottnál kicsit jobban ment. A vasárnap újabb vereséggel kezdődött, de aztán az első 6 meccsből 4-et sikerült megnyernem és volt köztük egy 10-1 is, ami az eddigi legjobb eredményem a Weeleknd League-ben. Így már 11-11-en álltam 8 meccsel a vége előtt, három győzelem kellett a 14-hez. Ez nagy nehézségek árán lett csak meg, hisz a fáradság jelei mutatkoztak és ahogy nyertem 7-2-re a 28. meccsen, nem sokkal előtte becsúszott egy 1-5 is, de persze nem ez volt a legnagyobb arányú vereségem, hisz a Weekend League első meccsét 1-9-el zártam. Sokaktól hallottam, hogy a videók alapján nem kapok túl nehéz ellenfeleket. Minden meccset sajnos nem tudok rögzíteni, de volt ma nem egy, nem két nehéz csapat is ellenem a pályán. Mikor meglátta, a komplett TOTY keretet, azon gondolkodtam, hogy ki kellene lépni. De aztán úgy voltam vele, soha nem lépek ki, még 0-7-es félidő után sem. Nem csak azért mert sajnálom azt a 600 coin-t, hanem igyekszem megtisztelni az ellenfelet, ha már pofozógép vagyok, hadd élje ki magát rajtam.